Sinus Headache vs Migraine

(Sinus Headache vs Migraine)

 

migren, sinüzit ve diğer baş ağrılarının nasıl ayırt edileceğine dair baş ağrılarının baş şekilleri, Ağrının şekilleri, stres ile neyin arttığını ve azaldığını bazı testlerle, bu ayırıcı tanı koymak daha kolay dedi. Zarifoğlu, hastanın kendi baş ağrısı hakkındaki bilgilerinin önemli ve tanısal olduğunu belirtti. ( Sinüs Baş Ağrısı ve Migren)

Zarifoğlu, “baş ağrısının bir kanser belirtisi olduğu” inancının da yanlış olduğunu, “elbette baş ağrısının, özellikle beyin tümöründe önemli bir belirti olduğunu” savundu. Genel olarak, hastalarda beyin tümörlerinin neden olduğu baş ağrılarının çok düşük olduğunu, Ancak bu gerçekleştiğinde de çok önemlidir. Bu şüpheyi sadece bir doktor çözmektedir “dedi.

– STRES İLK YERİ

Prof. Dr. Zarifoğlu, araştırmaya göre, hastalığın nedenleri arasında, öncelikle çocukluk çağında araç tutmaya harcanan insanlar, alerjiler, baş dönmesi, hastalıklar gibi, migren, özellikle ailede risk altında olan annenin belirtisinin bir parçası olabilir. Çocuğun baş ağrısı için, ilk etapta tetikleyici unsurlar arasında migren ve stres olduğu belirtildi.

Araştırmanın sonuçlarına göre Zarifoğlu, migren hakkında şu bilgileri verdi:

“Migrenlere genellikle yanlış sinüsit veya nöral baş ağrıları tanısı konur. Hastalar ayda ortalama 6 gün, her birinde ortalama 35 saat süren ağrı hissederler. Hastaların yüzde 90’ında ataklar orta veya şiddetli. Yine migren Yaşam kalitesinin yüzde biri veya kısmen aile ilişkilerinin yüzde 50’si, arkadaş ilişkisi, iş ilişkisi ve okul başarısı bozuluyor, yüzde 25’lik ekonomik kayıplara yol açıyor.

Hastaların sadece yüzde 40’ı ilacı doktor tavsiyesi üzerine alıyor. Migren ile ayda ortalama 7 gün ağrı kesici kullanıyor. Hastaların yüzde 8’inde aşırı ilaç kullanımı var. İlaçsız bir uygulama olarak başın çoğu tülbent sıkma, masaj, sıcak-soğuk uygulama ve patates ezmesi ile başa gelir. Migrenlerin yarısından fazlası şiddetli ve sık acı çekiyor. Bilinçsiz ilaç kullanım oranı hala yüksektir. Migrenciler migrene özgü ilaçları ve en yüksek oranda en yüksek iyileştirme gücüne sahip ilaçları kullanırlar. Türkiye’de migrenlerde koruyucu madde kullanım oranı çok düşüktür. Bilinçsizce kullanılan ağrı kesiciler, hastalarda kronik baş ağrıları ortaya çıkarmaktadır. ”

The one from our previous articleWHAT IS AURAL MIGRAINE? in our article titled #migraine #chronicpain #headache #fibromyalgia #pain #chronicillness #fatigue #arthritis #brainfog #nevergiveup #pcos #wellness #invisibleillness #spoonie ve migraine information is provided about.

You May Also Like

About the Author: rakunpelikanoglu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *