Percocet Headache

Percocet Headache

Percocet Baş Ağrısı

biofeedback eğitiminde sertifikalandırma. Temel Hem Uygulamalı Psikofizyoloji Derneği hem de Biofeedback (AAPB) ve Amerika Biofeedback Sertifikasyon Enstitüsü (BCIA), bölgenizdeki sertifikalı biofeedback terapistlerine referanslar sağlayabilir. Www.aapb.org adresindeki AAPB Web sitesini ve www.bcia.org adresindeki BCIA Web sitesini ziyaret edin. Biofeedback etkili olduğunda, size ayrıca baş ağrınız üzerinde bir kontrol ve güçlenme hissi verir, bu da bir migrenle başa çıkmanıza ek bir psikolojik fayda sağlar. Ayrıca bazı hastalarda migren ataklarını önlemek için gevşeme teknikleri ile birlikte profilaktik olarak kullanılır. Biofeedback, çocuklar için ideal bir tedavi seçeneğidir, çünkü çoğu genç popülasyonlarda kapsamlı bir şekilde test edilmeyen çoğu migren ilacının yan etkilerini önler. Ve çünkü düzenli uygulamada

Zihin-Beden Bağlantısı Kalp hızı ve sıcaklık gibi otonomik veya istemsiz, bedensel fonksiyonları kontrol etme fikri biraz yeni bir yaş veya bazılarına çok zor gelebilir. Ancak tıp doktorları ve psikologlar, duygusal sağlığı ve fiziksel sağlık arasındaki bağlantıyı uzun zamandır tanımaktadırlar. Birçok fiziksel fonksiyon stres ve endişeden olumsuz yönde etkilenir, bu yüzden stresi azaltmak için psikolojik tekniklerin kullanılması sağlığınız üzerinde çok gerçek bir etkiye sahip olabilir. Stresin vücut üzerindeki fiziksel etkisi, çoğu insanın sık sık düşünmediği bir şeydir, ancak hem migren hem de genel sağlık ve refah üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Stresli bir durumdayken, beyindeki ve kaslardaki kan damarları genişler veya genişler, kalp atış hızı ve kan basıncı artışı oksijen kaynağınızı arttırır.

Tüm bu fizyolojik tepkiler, savaş veya uçuş sendromu olarak bilinen gerçek tehlike koşullarında vücudu korumak için tasarlanmıştır. Örneğin, cildin yakınındaki kan akışının azalması, kesilen ve artan oksijen kaynağı kendinizi savunmanıza ya da tehlikeli bir durumdan kaçmanıza yardımcı olursa daha az kanamanız anlamına gelir. Bu biyolojik programlama, binlerce yıldır insanın hayatta kalmasını sağladı. Stres tepkisi ile ilgili sorun, bugünün dünyasında, fizyolojik olarak başa çıkmak için programlanmış olduğumuz yaşam ya da ölüm tehlikeleriyle mücadele etmenize nadiren ihtiyaç duymanızdır. Bunun yerine, trafik sıkışıklığı ya da işte yapılacak çok fazla günlük rahatsızlıklar alışkanlık stresine neden olabilir. Vücudunuz, strese bağlı bir durumda kronik olarak “sıkışabilir” ve baş ağrısı ve migren gibi önemli sağlık sorunlarına katkıda bulunabilir.

Biofeedback’i denemeye karar verirseniz, eğitimde öğretilen teknikleri düzenli olarak evde uygulamalısınız. Bu, biofeedback becerilerinin içselleştirilmesi ve migren bölümlerini tedavi etmek ve önlemek için kendinize mevcut en iyi araçları sağlamak için çok önemlidir. Biofeedback terapistiniz size bu oturumlarda yardımcı olmak için özel ses bantları veya CD’ler ve / veya bir ev sıcaklık sensörü sağlayabilir. Ayrıca sizden uygulamadan önce ve sonra sıcaklık okumalarını kaydetmenizi isteyebilir. Bilgi Geri besleme tekniklerinde uzman bazı migrenliler hala ilaç tedavisi gerektirebilir, ancak ihtiyaç ve dozaj sıklığı genellikle azalır. Ancak, migrenlerinizi etkili bir şekilde yönetmek için tedavilerin bir kombinasyonuna ihtiyacınız olduğunu bulsanız bile, biofeedback hala uzun vadeli sağlık ve refah için faydalı bir beceridir.

Training usually begins with an introduction to the equipment involved. Thermal sensors are attached to the fingers. Cold fingers indicate tension and restricted peripheral blood flow. Electromyogram (EMG) sensors or electrodes are placed on the body to measure muscle tension. A visual display and/or audible representation of these signals provides the “feedback,” which a patient is taught to read and interpret. The feedback may be displayed on a computer screen, or it may be in the form of flashing lights, a numerical display, a paper readout, or a pattern of sounds. Your biofeedback trainer will then introduce you to some basic relaxation, visualization, and breathing techniques.

The breathing exercises typically involve deep breathing from the diaphragm. For relaxation and visualization exercises, your provider will put you in a comfortable seated or reclining position in a quiet space. The lights may be dimmed and the temperature adjusted to make the environment more comfortable. Relaxation exercises, sometimes called progressive relaxation, teach awareness of muscle tension and relaxation by focusing on tightening and then relaxing, one muscle group at a time. Visualization exercises involve clearing your mind and picturing yourself in a safe, peaceful, and warm place where you are free of stress, relaxed, and comfortable. Your provider will serve as a coach, talking you through these exercises. A baseline finger temperature and EMG reading are taken before relaxation and breathing exercises. Once you are hooked up to the equipment, you can see what state of relaxation your body is in and monitor changes as you practice relaxation, breathing, and visualization. (Percocet Headache)

A rise in hand temperature indicates that you are increasing the blood flow in your hands (your peripheral circulation). This may be the mechanism that helps to reduce or prevent migraine head pain by diverting excess blood flow from the brain. Muscle tension can also contribute to or exacerbate head pain, so learning to relax muscles through biofeedback can also be helpful in migraine treatment.

Fact Some studies have indicated that neurofeedback, which is biofeedback that uses an EEG to measure brain waves via sensors placed on the head, maybe useful in identifying and perhaps preventing the cortical spreading depression associated with the onset of a migraine attack. Biofeedback ultimately teaches you how to end that habitual stress response and relax mentally and physically. When the feedback monitors tell you that you have increased your hand temperature or reduced your muscle tension, you have tangible evidence that the technique is effective. That feedback may also serve as a psychological “reward,” which can make relaxation more emotionally fulfilling and easier to attain over time.

Ford-Martin, Paula. Migrenlere Her Şey Sağlık Rehberi: Acıyı hafifletmek ve sizin için doğru olan çözümü bulmak için profesyonel danışmanlık (Everything®) (s. 101-104). Adams Media. Kindle Sürümü. ( Percocet Baş Ağrısı)

You May Also Like

About the Author: rakunpelikanoglu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *